معرفی خودرو
تویوتا آریون 2008 – Toyota Aurion – در واقع گونه متفاوت و لوکس تر تویوتا کمری است که تنها در برخی از بازارها از جمله استرالیا و خاورمیانه به فروش می‌رسد؛ تفاوت عمده تویوتا آریون با کمری اما، پیشرانه 6 سیلندر و امکانات رفاهی بیشتر آن است. نسل XV40 آریون همچنین تفاوت های ظاهری عمده ای نیز نسبت به تویبوتا کمری دارد و به طور کل خودروی بزرگتری به نظر می‌رسد. قدرت و شتاب گیری مناسب در کنار سواری راضی کننده را می‌توان از عوامل موفقیت آریون در ابتدای ورود به بازار ایران نامید، موفقیتی که باعث تداوم عرضه آریون 2008 و نسل بعدی آن در سال 2012 نیز شد.

بررسی تویوتا آریون
تویوتا آریون 2013 دارای 5 تیپ متفاوت است که هنگام خرید نیاز به دقت بالایی دارد و نسبت به مدل‏های گذشته آن دارای آپشن‏های بیشتر و طراحی زیباتری است. تیپ اسپرت خودرو تویوتا آریون ، ظاهری خشن و جوان ‏پسند دارد. فضای عقب نیز بسیار جادار بوده و صندلی‏ های راحتی دارد.

آریون برای آن دسته از افرادی که شتاب و قدرت همراه با کیفیت بالای ساخت مهم است می ‏تواند گزینه ایده آلی باشد. از معایب این محصول تویوتا می ‏توان به خشک بودن لاستیک‏ ها روی جاده ‏های ناهموار (که صدای برخورد وارد کابین می ‏شود) اشاره کرد.

نکات مثبت تویوتا آریون
کیفیت بالای ساخت ، سیستم فرمان با دقت چسبندگی خوب ، هماهنگی خوب موتور و گیربکس ، فضای داخلی بزرگ و صندلی های راحت

نکات منفی تویوتا آریون
ترمزهای 4 چرخ دیسک واقعاً ضعیف ، خشک بودن لاستیک روی جاده های ناهموار

امنیت تویوتا آریون
آریون جدید که دارای ظاهری خشن تر و آپشن های بیشتری نسبت به نسل قبل می باشد از موسسه ANCAP استرالیا 5 ستاره ایمنی دریافت کرده است و تجهیزات ایمنی مناسبی را به همراه دارد.

نقد کارشناسی تویوتا آریون
نسل جدید تویوتا آریون با موتوری قدرتمند ،گیربکس بی نقص وکیفیت ساخت بی نظیر می تواند انتخاب مناسب و قابل اعتمادی برای خریداران بعضا میانسال باشد. چراکه ظاهر آریون تویوتا خیلی باب میل جوانان نمی باشد ولی کیفیت ساخت تویوتا آریون و موتور قدرتمندش طرفداران زیادی برای این محصول تویوتا جمع کرده است .شما می توانید با چیزی در حدود 180 میلیون تومان نمونه های کارکرده تویوتا آریون 2013 را خریداری کنید که گزینه ای منطقی به نظر می رسد .